VAN WYK tennis

Jsme manželé a také partneři ve výuce tenisu. Ačkoliv jsme vyrůstali na dvou různých kontinentech, naše minulost je velmi podobná. Coenie pochází z Afriky a Hana z Evropy. Tenis byl hnací silou životech nás obou. Potkali jsme se na univerzitě v USA, kde jsme oba měli tenisové stipendium. Společně nyní posouváme naši lásku k tenisu dále. Věříme, že tenis je celoživotní sport, individuální sport, stejně jako týmový sport,

kde se naučíte, jak myslet strategicky, analyticky a sami najít způsob, jak vyhrát nad ostatními. Oba jsme byli mezi nejlepšími junior hráči, Coenie v Jižní Africe a Hana v Německu. Většina našich životů sestávala z cestování a hraní turnajů, stejně jako výuky na území daného státu i mezinárodní. Baví nás pracovat s lidmi a učit je/zlepšovat jejich tenisové dovednosti.

Tenis - hra, kterou miluji - je součástí mého života již od útlého věku. Tenis jsem začal hrát když mi bylo pět let a chci ho hrát po zbytek života. Jako junior jsem soutěžil v mnoha turnajích a byl jsem 1. v singlech a deblech v Jižní Africe. Také jsem byl kapitán jihoafrického juniorského tenisového týmu který hrál ve Velké Británii (1994). Dále jsem obdržel hlavní los do Junior Australian Open (1995). Ve věku 17 let, v době kdy jsem chodil do školy, jsem hrál za Univerzitu Stellenbosch a stal jsem se vítězem v singlech.

Poté jsem obdržel tenisové stipendium v USA na Univerzitu Auburn v Montgomery ve státě Alabama a později také na Univerzitu ve městě Oklahoma, kde jsem získal svůj Bakalářský titul Cvičení a sportovní vědy (Exercise and Sport Science).

Po vystudování univerzity jsem získal sponzora, jenž mi umožnil splnit si celoživotní sen zúčastnit se soutěže ATP Tour. Na Tour jsem hrál 3 roky a soutěžil jsem ve více než 30 zemích světa. Mé nejvyšší umístění v žebříčku ATP bylo na 414 místě v roce 2002. Po skončení Tour jsem se rozhodl soustředit na výuku tenisu. Během vyučování tenisu v Hong Kongu jsem se dostal na 1. místo v singlech a deblech (2010). V roce 2011 jsem hrál singla i debla za Hong Kong Davis Cup team.

Celkem mám více, než 20 let zkušenosti s výukou tenisu na 4 kontinentech - v Africe, USA, Asii a v Evropě.

Narodila jsem se v České republice a vyrostla jsem v Německu, kde jsem byla mezi juniorskou špičkou. Během své juniorské kariéry jsem soutěžila v ITF turnajích. Na univerzitě jsme já a můj tým vyhráli dva Národní NCAA tituly a to za Univerzitu Brigham Young na Havaji (BYUH - Brigham Young University Hawaii), kde jsem měla plné univerzitní stipendium a studovala jsem Sportovní management (Sport Management). Po ukončení svého Bakalářského studia jsem při Magisterském studiu oboru Mezinárodní obchod na Univerzitě Hawaii Pacific dostala nabídku na práci jako Asistující trenérka ženského tenisu. Nedávno jsem byla na 8. místě v Hong Kongu v singlech a na 1. místě ve hře smíšených párů spolu s Coeniem.

Mám celkem 17 let zkušeností s výukou tenisu v rúzných zemích světa, které zahrnují například Německo, Českou republiku, USA (Havaj, New York) a Hong Kong. Během pobytu v USA jsem například vyučovala ve škole Punahou (soukromá škola, kterou navštěvoval Barrack Obama), byla jsem na pozici Tennis director pro denní camp Hampton country (Hampton country day camp) na Long Island v New Yourku. Během poslední doby jsem vyučovala v Hong Kongu pro Tennis Asia. Hovořím plynně německy, česky a anglicky a mám certifikát USPTA a České tenisové asociace.

Doufáme, že toto Vám, navštěvníkovi našich webových stránek, poskytuje lepší přehled o tom kdo jsme a co jsme dokázali.
Také věříme, že jste zjistili, že ve Van Wyk Tennis jste ve schopných rukou! Naprosto to tu milujeme a těšíme se na to až Vás uvidíme na tenisovém kurtu!